Spływy kajakowe

Uczestników spływów kajakowych można spotkać na każdej większej polskiej rzece takich jak Brda, Wda czy Słupia.

Przygoda z kajakiem staje się coraz popularniejszą rozrywką w naszym kraju. Rozrywka ta pozwala nie tylko na poprawę kondycji fizycznej, lecz jest również doskonałą okazją, aby spędzić miło czas na łonie natury wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Kajaki Swornegacie to idealne miejsce na jednodniowe spływy kajakowe Bory Tucholskie i nie tylko.

Spływy weekendowe zapewniają ludziom zmęczonym codziennym natłokiem pracy potężną dawkę relaksu i wypoczynku. W czasie ich trwania nadarza się niesamowita okazja do obcowania z przyrodą. Dzięki pływaniu kajakiem mamy możliwość obserwowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Zalety kajakarstwa można by wymieniać bez końca. Najważniejszymi z nich są wspaniałe widoki oraz zadowolenie z osiągniętego celu. Ponadto, aby wziąć udział w spływie kajakowym, uczestnik nie musi posiadać żadnych dodatkowych uprawnień.

Polskie trasy są dostosowane do różnego poziomu zaawansowania kajakarzy.

Kajakarstwo to sport dla wszystkich ludzi, którzy cenią sobie niezależność w ćwiczeniach fizycznych. Uprawiając je sami możemy dobrać sobie tempo. Ćwiczenia wykonywane w trakcie wiosłowania angażują niemal wszystkie mięśnie.

Regularne uprawianie tego sportu wzmacnia serce oraz pomaga skutecznie spalać spore ilości zbędnych kalorii. Dołącz do milionów fascynatów tej przyjaznej dla środowiska rozrywki sportowej.

Wyrusz w podróż!

Wybierz swoją rzekę

Brda
Brda

Rzeka

Brda

Spiętrzona w dolnym biegu buduje malownicze Jezioro Koronowskie oraz dwa mniejsze jeziora. W końcu przepływa przez Bydgoszcz i już jako rzeka skanalizowana wpada do Wisły powyżej Fordonu.

Długość Brdy wynosi 238 km, a dorzecze składa się z 43 bezpośrednich dopływów oraz licznych jezior.

Chcę popłynąć tą rzeką
Brda
Wda
Wda

Rzeka

Wda

Zwana Czarną Wodą to drugi, obok Brdy, słynny szlak kajakowy Borów Tucholskich. Rzeka należy do szlaków łatwych i nie sprawia kłopotu nawet początkującym kajakarzom.

Chcę popłynąć tą rzeką
Wda
Zbrzyca
Zbrzyca

Rzeka

Zbrzyca

Kajakarze bardzo chętnie odwiedzają ten najpiękniejszy z dopływów Brdy ze względu na malowniczą i urozmaiconą trasę spływu, prawie na całej długości wiodącą przez lasy.

Chcę popłynąć tą rzeką
Zbrzyca
Chocina
Chocina

Rzeka

Chocina

Głównym dopływem Chociny jest Prądzona, która w dolnym biegu płynie przez obszary meliorowanych łąk i bagien. W zlewni Prądzonej znajdują się liczne jeziora.
Chocina w środkowym biegu - od połączenia z Prądzoną - płynie po sandrze Brdy w szerokiej zatorfionej dolinie.

Chcę popłynąć tą rzeką
Chocina
Słupia
Słupia

Rzeka

Słupia

Słupia rozciąga się na pojezierzach Wschodnio Pomorskim i Zachodniopomorskim.

Chcę popłynąć tą rzeką
Słupia
Piława
Piława

Rzeka

Piława

Rzeka Piława jest jednym z ciekawszych szlaków Pomorza Zachodniego.

Chcę popłynąć tą rzeką
Piława
Drawna
Drawna

Rzeka

Drawna

Rzeka Drawna należy do najciekawszych i chętnie przemierzanych szlaków kajakowych

Chcę popłynąć tą rzeką
Drawna

Nie czekaj.
Zaplanuj swoją przygodę już dzisiaj!

Zadzwoń do nas
+48 502 345 887

Poznaj cennik